ابزارهای نوشتاری در word

 Word با استفاده از ابزارهای پیشرفته ای به کاربر در ایجاد اسناد یا نوشتار صحیح تر کمک می کند :

جستجو و جایگزینی ( Find and Replace ) در word

در برنامه Word یکی از مباحث بسیار پر کاربرد جستجو و جایگزینی می باشد که با روش های مختلف درزمان شما صرفه جویی می کند. این جستجو و جایگزینی برای حروف، لغات، قسمتی از لغات، عبارت ها، قالب بندی و موارد دیگر می باشد.

ایجاد سرصفحه و پاورقی ( Header and Footer )

سرصفحه در قسمت بالای تمام صفحات ظاهر می شود و پاورقی نیز در پایین تمام صفحه ها ظاهر می شود.

چند نکته در هنگام کار با Word

ـ برای انتخاب موضوعات کافی است یک بار روی آن کلیک کنید و برای انتخاب چند موضوع در هنگام کلیک روی اشکال دکمه Shift را پایین نگه دارید و یا از شمایل گرافیکی Select Object استفاده نمایید و سپس یک چهارگوش در اطراف اشکال مورد نظر ترسیم کنید اگر قسمت کمی از یک شکل خارج از آن قرار گیرد انتخاب نمی شود.

ترسیمات در Word

در بعضی موارد هنگام ایجاد یک سند،‌ جهت جدا سازی متن ،‌ درک آسان تر مطالب و جلب توجه خواننده،‌لازم است از اشکال نه چندان پیچیده استفاده نماییم اگر اشکالی که مورد نظر شماست در گالری Word وجود نداشته باشد،‌ می توانید آنها را با استفاده از نوار ابزار Drawing ترسیم نمایید.

نکات ترسیمات word

ـ پس از ترسیم جدول تنظیمات اندازه نسبت به حاشیه و تعداد آنها به صورت خودکار صورت می گیرد.

روش ایجاد جدول در word

در Word XP به چهار روش می توان جدول را ترسیم نمود.

متون هنری ( Word Art )

شما می توانید با قالب بندی های متنوع به متن زیبایی ببخشید یکی از این قالب بندی ها Word Art می باشد، که در Picture و یا در نوار ابزار Drawing قرار دارد

فهرست های شماردار و علامت دار( Bullets and Numbering )

 ویژگی فهرست های شماردار و علامت دار در Word به شما در ارائه بهتر مطالب کمک می کند. با اضافه کردن شماره و علامت بر سر هر پاراگراف علاوه  برایجاد فهرست شماره و علامت دار نوعی تورفتگی نیز در متن ایجاد می شود.

خطوط مرزی و سایه گذاری ( Borders and shading )

با استفاده از خطوط مرزی و سایه گذاری می توان متن را قالب بندی نمود، قسمتی از متن را برجسته کرد و با کادر تزیینی در اطراف صفحه یا متن به وجود آورد.

متن های چند ستونی ( Columns )

در این قسمت نحوه قالب بندی متن به صورت چند ستونی را فرا خواهید گرفت ، تا بتوانید متونی را جهت روزنامه ، نشریه ، مقاله و مواردی از این قبیل ایجاد کنید.

قالب بندی پاراگراف (Formatting Paragraph)

در بخش های ابتدایی آموزش Word مفهوم قالب بندی  و پاراگراف را آموختید. حال در این قسمت تصمیم داریم شما را با قالب بندی های پاراگراف آشنا سازیم و نحوه کار با Tab ها و خط کش را به شما بیاموزیم.

درج Clipart

جهت درج Clipart مراحل زیر را به کار ببرید:

درج پی نوشت و پانویس Insert Footnote and Endnote

در بیشتر اسناد، یادداشت ها و کتاب ها نیاز به درج یک علامت مرجعی در کنار بعضی از کلمات می باشد که پس از آن توضیحی در کنار عدد دیگر در زیر خط ترسیمی در پایین صفحه تایپ شود.

درج شماره صفحه ( Insert Page Number )

یکی از ویژگی های مفید برنامه Word در هنگام ایجاد اسناد طولانی مانند: طرح ها ، یادداشت ها ،‌ گزارش ها ،‌ مقالات ، کتاب ها ،‌ مجله ها و موارد دیگر استفاده از شماره صفحه می باشد.

درج تاریخ و زمان ( Date and time )

در بیشتر اسناد، فرم ها و خصوصا نامه ها نیاز به اینکه تاریخ و زمان است.

ایجاد کلید میانبر برای علائم

به دلیل استفاده مکرر از بعضی علائم نیازی به گشودن کادر Symbol ندارید کافی است کلید میانبر آن را روی صفحه کلید بفشارید.

درج علائم ( Symbols ) و کاراکترهای خاص

در بسیاری از اسناد مانند فرم ها، یادداشت ها و نامه به درج علائم و کاراکترهای خاص نیاز است.

چاپ ( print )

اغلب اوقات پس از تهیه یک سند نیازبه چاپ آن دارید تا محتویات داخل آن را روی کاغذ مشاهده نمایید. جهت دسترسی به این گزینه سه روش وجود دارد.

پیش نمایش قبل از چاپ ( Print Preview )

هر چند که برنامه Word به گونه ای طراحی شده است که هنگام تایپ و قالب بندی و انجام دیگر موارد در نمای Print layout ، تقریبا صفحات داخل یک سند را مانند اسناد چاپ شده می توان مشاهده نمود، اما در هر صورت لازم است که قبل از چاپ نهایی از گزینه Print Preview استفاده نمود .

« 1 2 3 4 ... 5 21 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی