بازگشت به پورتال مرکزی

چگونه خلاق باشیم؟

تاثیر خلاقیت در زندگی انسان و ابعاد مختلف آن کاملا مشهود است. بطوری که افراد موفق در زندگی اغلب افرادی هستند که از قدرت خلاقیت خود استفاده بیشتری برده‌اند و مسیرهای پیشرفت و موفقیت و پیروزی را برای خود هموار ساخته‌اند. بر این اساس امکانات مادی و سایر امکانات و عوامل به تنهایی نخواهند توانست در موفقیت فرد موثر باشند. 

چگونه با دیگران همدلی کنیم؟

همدلی یعنی فرد مشکلات دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد درک کند و برای احساسات آنها ارزش قائل شود ، در واقع همدلی تلاشی است که فرد برای فهم موقعیت زندگی دیگران انجام میدهد. 

اهمیت مدیریت احساسات در محیط‌ کار

 
دلایل زیادی برای ناراحتی افراد در محیط کار وجود دارد؛ این دلایل می‌توانند شخصی باشند (مثل طلاق، بیماری و مشکلات فرزندان) تا کاری (مثل شکست پروژه، عملکرد نامناسب در محیط کار یا همکاران نامطبوع). 

چند ترفند عالی برای اینکه بتوانیم زبان بدن دیگران را بخوانیم

 

زبان بدن، آنچه در ذهن دیگران می‌گذرد را افشا می‌کند، به شرط آنکه بدانید دنبال چه چیزی بگردید.

۳۸ درصد را تُن صدا و ۵۵ درصدِ بقیه را زبان بدن تشکیل می‌دهند. اگر یاد بگیرید چگونه این ۵۵ درصد را بفهمید و تفسیر کنید، می‌توانید در مواجهه با دیگران یک سر و گردن بالاتر ظاهر شوید.

 

درباره واژه accept

واژه‌ی Accept یکی از واژه‌هایی است که در گفتگوها و جلسات، زیاد به گوش ما می‌خورد. همه‌ی معانی و کاربردهای واژه‌ی Accept حول یک مفهوم متمرکز هستند و آن مفهوم «پذیرفتن» است. در اینجا به بررسی مثال های مختلفی از کاربرد این کلمه، در جملات می‌پردازیم:

۸ روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان

بسیاری از کارآفرین‌های موفق می‌گویند انگیزه‌ی اصلی‌شان «تغییر دنیا» و ساختن چیزی ماندگار است، نه به دست آوردن پول زیاد. اما اکثریت بر این باورند که کارمندان، فراتر از هر چیز، برای پول کار می‌کنند. 
کارمندان دستِ کم به اندازه‌ی پول، برای مدیران قدرتمندی که برای پیشرفت آنها انگیزه می‌دهند، ارزش قائل‌اند.
 

ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد

مهم‌ترین مشخصه‌ی هوش هیجانی خودشناسی است. افراد دارای هوش هیجانی بالا علاوه بر اینکه خودشان را کاملا می‌شناسند، به خوبی می‌دانند دیگران در موردشان چه فکری می‌کنند. این افراد مهارت باورنکردنی‌ای در تأثیرگذاری دارند و می‌توانند طرز رفتارشان را طوری تنظیم کنند که باهوش‌تر به نظر برسند. 

تاثیر مدیریت زمان بر زندگی شخصی

احتمالاً اصلی‌ترین مشکلی که مردم امروزه دارند کمبود زمان است. افرادی که سر کارند کارهای زیادی باید انجام دهند و زمان خیلی کمی برای زندگی شخصی خودشان دارند.

نکات طلایی مذاکره موفق برای تمام افراد

هر فردی که قصد فعالیت در بازار کار را دارد، باید مهارت مذاکره و گفتگوی سازنده را کسب نماید. برای به دست آوردن یک قرارداد خوب، یا یک موقعیت شغلی مناسب، این توانایی از ضرورت بالایی برخودار می باشد. 

مشخصات یک زندگی موفق و شاد


 با این که موفقیت امری نسبی است اما می‌توان برای آن یک چارچوب کلی در نظر گرفت و مشخصات و ویژگی‌های مشخصی را به آن نسبت داد. وقتی ویژگی‌های یک زندگی موفق را بدانید، قادر خواهید بود هر از گاهی زندگی خود را مورد ارزیابی قرار دهید و ببینید زندگی‌تان موفق است یا نه. 

 

« 1 2 3 4 ... 5 50 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی