ویژگی‌های شاخص راست مغزها و چپ مغزها چیست؟

ویژگی‌های شاخص راست مغزها و چپ مغزها چیست؟

مغز انسان از دو نیم‌کره تشکیل شده است که هر کدام بخش مجزایی از عملکردهای انسان را انجام می‌دهند. البته دو نیم‌کره مغز اطلاعاتی را هم با یکدیگر مبادله می‌کنند. نیم‌کره راست مغز عضلات سمت چپ بدن را کنترل می‌کند، درحالی‌که نیم‌کره چپ عضلات سمت راست بدن را کنترل می‌کند. به دلیل این نحوه ارتباط عصبی است که آسیب به یک طرف مغز بر نیمه مخالف بدن اثر می‌گذارد.

تفاوت افراد شهودی یا N و افراد حسی یا S

تفاوت افراد شهودی یا N و افراد حسی یا S

همه ما در لحظاتی در وضعیت حسی و در لحظاتی، در وضعیت تحلیل شهودی قرار می‌گیریم. به عبارتی از ترکیب ابزارهای حسی و شهودی، برای درک و تفسیر بهتر اطلاعات محیطی استفاده می‌کنیم.

آنچه در تست MBTI مورد توجه قرار می‌گیرد، این سوال است که: کدام وضعیت، در ما غالب است و بیشتر مشاهده می‌شود.

معرفی شغل کارشناس سیستمها و روش ها

معرفی شغل کارشناس سیستمها و روش ها

کارشناس سیستم ها و روش ها یا کارشناس تضمین کیفیت باتجربه در زمینه استانداردهای مدیریتی ، به سازمان‌ها کمک می‌نماید تا بتوانند سیستم مدیریتی را متناسب با سازمان خود طراحی نموده و سازمان از مزایای واقعی سیستم مدیریتی بهره‌مند شوند.

 

معرفی شغل کارشناس امور بین الملل

معرفی شغل کارشناس امور بین الملل

این شغل دربرگیرنده پست های سازمانی است که متصدیان آنها انجام امور مربوط به سیاست ها و برنامه های مرتبط با روابط و همکاری های بین المللی و منطقه ای و دو یا چند جانبه در چهارچوب هدف های وزارت متبوع یا طرح ریزی، هماهنگی، اجرا و سرپرستی فعالیت های فوق را عهده دار می باشند.

معرفی مهندس مکاترونیک

معرفی مهندس مکاترونیک

کلمه مکاترونیک از ترکیب کلمات مکا که از واژه مکانیزم و ترونیک که از وازه الکترونیک به وجود آمده است. می توان ذکر کرد که رشته مکاترونیک از تلفیق سه رشته مهندسی مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر به وجود آمده است و دانشجویان در این گرایش به فراگیری دروسی از سه رشته نام برده شده می پردازند.

معرفی شغل اسکرام مستر

معرفی شغل اسکرام مستر

تیم اسکرام متشکل از ۳ نقش scrum master، Product owner و development team می‌باشد. همانند روش‌ها و متدلوژی‌های قدیمی نقش Project manager به صورت یک نقش مستقل در این متد تعریف نمی‌شود.

معرفی شغل کپی رایتر

معرفی شغل کپی رایتر

این روزها ممکن است در بسیاری از وب سایت ها کلمه کپی رایتینگ و شغل کپی رایتر را زیاد دیده یا در بسیاری از محافل به گوشتان خورده باشد. پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالیزه شدن زندگی انسان در چند سال اخیر باعث شده است بازار مشاغل روز‌به‌روز تغییر کند .

معرفی شغل برنامه نویس میکروکنترلر

معرفی شغل برنامه نویس میکروکنترلر

یک میکروکنترلر از یک ریزپردازنده به اضافه مقدار ثابتی RAM، ROM و پورت های I/O و … شکل گرفته است. این بدان معنا است که Micro Processor، RAM، ROM و پورت های I/O و … در یک تراشه واحد که به آن میکرو کنترلر می گئیند در کنار همدیگر قرار دارند. 

معرفی شغل کارشناس هوش تجاری

معرفی شغل کارشناس هوش تجاری

گروه شغلی کارشناس هوش تجاری در محیط کسب و کار شامل تحلیلگر هوش تجاری و توسعه دهنده  BI تا طراح سیستم های هوش تجاری و راهبران هوش تجاری می گردند. امروزه آنقدر به کارشناسان در حوزه های یاد شده احتیاج است که چنانچه اندکی باهوش باشید قادر خواهید بود با برداشتن گام های مناسب و اخذ مدرک BI به فرصت شغلی ایده ل خود برسید.

معرفی شغل کارشناس تحلیل گر سیستم

معرفی شغل کارشناس تحلیل گر سیستم

شغل کارشناس تحلیل گر سیستم (System Analyst) یکی از مشاغل زیرمجموعه حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر و رشته مهندسی نرم افزار است. یک کارشناس تحلیل گر سیستم ها همان طور که از نامش پیداست، مسئول تحلیل و ارزیابی سیستم ها و برنامه های رایانه ای است. 

« 1 2 3 4 ... 5 131 » صفحه:

مشاوره آنلاین

با استفاده از خدمات مشاوره آنلاین مرکز آموزش توسعه توانمندی شغلی، مسیر خود را برای ارتقاء سطح سواد و دانش مالی و حسابداری هموار نمایید.
این بخش، آماده پاسخگویی به نیازهای شما کاربران گرامی، میباشد.

معرفی کتاب

آزمون استخدامی بانک ها

آزمون استخدامی بانک ها

فریبا دنیایی
 • اشتراک دانش و مهارت مالی و حسابداری
 • قرآن پژوهی مالی و حسابداری
 • شرکت دانش پژوهان مالی فرانگر
 • مرکز مشاوره الکترونیک حسابداری, مالی و سرمایه گذاری
 • توسعه توانمندی و فرصتهای شغلی مالی و حسابداری
 • انتخاب برتر محصولات, خدمات و بازار حسابداری, مالی و...
 • توسعه نگر دانش و مهارت مالی و حسابداری
 • آتیه نگر دانش و سواد مالی مدیران ارشد
 • بهینه نگر دانش و سواد مالی خانواده
 • از دوستان خود دعوت کنید با تیم همسو شوید عضو تیم متفکران شوید
  هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی